organizátoři

Zobrazit bývalé organizátory

Monika Kuncová

Hlavní organizátorka

Odborné zájmy: Ekotoxikologie, životní prostředí

Monča je studentkou nově akreditovaného studijního programu Životní prostředí a zdraví na PřF MUNI. Nejvíce ze všeho ji baví objevovat nové věci a překonávat překážky, nejen proto se rozhodla jít cestou průkopníka. Jelikož ji opravdu nebaví sedět doma na zadku, má spoustu zájmů, zejména se věnuje atletice, skautu, turistice, historickému šermu a občas se pokouší překonat svůj absolutní hudební hluch hrou na flétnu. Nejšťastnější je ve společnosti malých dětí, se kterými si může hrát a předávat jim svoje zkušenosti, většinou značně ztřeštěnou cestou. A až ji osobně poznáte, už nikdy nezapomenete, že má ráda vřelá objetí! :)

Jan Mičan

Organizátor, Webmaster

Odborné zájmy: medicína, bio/chemoinformatika

Honza je studentem pátého ročníku Všeobecného lékařství na Masarykově univerzitě. Jeho dlouholetý zájem o programování, biologii a chemii ho přivedly nejen k vytvoření a správě webu IBISu, ale také k výzkumné činnosti v teoretickém týmu Loschmidtových laboratoří. Zabývá se především možnostmi využití výpočetní techniky k vývoji nových léků proti mozkové mrtvici, předpovídání struktury a funkce enzymů nebo vytvářením enzymů zcela nových, s unikátními vlastnostmi. Je nadšeným uživatelem a propagátorem autostopu, v současnosti nejrychlejší, nejpohodlnější, nejekologičtější a nejlevnější možnosti dopravy na lidské vzájemnosti. Mimo autostopu po republice i v Evropě ho potkáte v kině Scala na uměleckém filmu, na koncertě Muchy a jiných umělců, či v ulicích brněnského nočního i denního života. Na kytaru vám zahraje na víkendovce a při urbexu ho asi nepotkáte, pokud na něj spolu přímo...více

Daniel Pluskal

Organizátor, garant experimentálních úloh

Odborné zájmy: Biotechnologie, biochemie, enzymologie

Daniel je (prozatím) magisterským studentem biochemie na Masarykově univerzitě, avšak již tři roky před nástupem na MU současně se svými gymnaziálními studii působil v Loschmidtových laboratořích MU, kde se dodnes zabývá výzkumem strukturně-funkčních vztahů bioluminiscenčních enzymů metodami fyzikální biochemie. Je členem PPNS JMK, držitelem ceny Učené společnosti České republiky a rád se podílí na organizaci soutěží a akcí popularizujících vědu mezi mládeží. Ve svém volném čase se věnuje vážné orchestrální, středověké a moderní folkové hudbě, lukostřelbě a hrám na hrdiny.

Anna Ireinová

Organizátorka

Odborné zájmy: Životní prostředí, Vliv látek v prostředí na člověka

Ahoj, studuju zbrusu nový studijní program Životní prostředí a zdraví na PřF MUNI. Je to pro mě ideální mix biologie a chemie zaměřený na lidské zdraví a přírodu kolem nás. Ráda čtu, především fantasy, mysteriózní, detektivní žánry a jejich všemožné kombinace. Čas od času mě chytne kreativní nálada a pak vyšívám, vyrábím a všemožně tvořím ze všeho, co mi přijde pod ruku, přičemž se snažím dávat materiálům druhou šanci. Nejradši ze všeho mám ale Irsko – jeho kulturu, hudbu a hlavně tanec.

Vít Procházka

Organizátor

Odborné zájmy: mikrobiologie, molekulární biologie, technická chemie

Vítek je bakalářský student mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a technické chemie na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. V minulosti se podílel na výzkumu stafylokokových bakteriofágů. Hraje na příčnou flétnu, se kterou působí v Divadle hudby a poezie Agadir. Ze všeho nejvíc miluje svoji tlustici a péčí o ni tráví prakticky všechen svůj volný čas.

Jan Macek

Organizátor

Odborné zájmy: Medicína, Imunologie, Historie medicíny

Honza je studentem druhého ročníku na Lékařské fakultě MU a dlouholetý řešitel všech možných i nemožných přírodovědných seminářů, i proto se rozhodl stát se organizátorem IBISu. Pokud se zrovna neučí anatomii nebo nekoumá nad alternativním využitím mrkve v kuchyni, zajde si Honza rád zaběhat, či posedí nad dobrou knihou s hrnkem kávy. Jeho životním i profesním vzorem je největší český myslitel Jára Cimrman a jeho heslo „táhni a srůstej“.

František Váňa

Organizátor

Odborné zájmy: Medicína, Imunologie, Evoluční biologie, Buněčná biologie

Franta je naším, byť krátkodobým, odchovancem a nadšeným studentem prvního ročníku Všeobecného lékařství na Masarykové univerzitě. V rámci samostudia se též věnuje i Cimrmanologii a ve volném čase rád cestuje po přírodě, věnuje se řadě sportů a s radostí si pak přečte ať už odbornou, či fantasy knížku. Mimo jiné jde o sběratele/tvořitele memes a slovních hříček se slabostí pro mechorosty.

Jaroslav Rohel

Organizátor

Odborné zájmy: Botanika

Jarda studuje Ekologickou a evoluční biologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Je velkým nadšencem snad do všech přírodních věd, srdcem je však botanik. Většinu volného času proto věnuje pozorování, objevování a lovu rostlin, jejichž následným určováním a lisováním tráví kouzelné večery. Baví jej také včelaření a ani matematika mu není cizí. Velmi rád čte a miluje vůni starších knih (nebo herbářových sbírek :-)).

Hanka Slámová

Organizátorka

Odborné zájmy: Životní prostředí, toxikologie, chronobiologie

Hanka je dalším organizátorem, který se nikdy nerozhodl, jestli jej více baví biologie nebo chemie. A tak nakonec obojí spojila studiem oboru Životní prostředí a zdraví na PřF. Hanka je poměrně hyperaktivní člověk se spoustou různých zájmů: miluje tanec a hudbu, cestování, horskou turistiku, fotografování kytiček, vektorové kreslení, zajímá se o kriminální případy a psychologii ... a také se nachází i v organizačním týmu chemického semináře ViBuCh. Ale i v největším pracovním vytížení si vždy najde čas na poklidné posezení s přáteli nad šálkem kávy.

Eliška Pirnosová

Organizátorka

Odborné zájmy: Biologie, matematika, fyzika, bioinformatika

Eliška se rozhodla studovat Matematickou biologii a biomedicínu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Kromě záliby v biologických soutěžích a seminářích se po celou dobu středoškolského studia věnovala i chemii, fyzice a matematice, o které vás ve svých úlohách neplánuje ochudit. Mezi její neodborné zájmy patří zejména četba, pletení a další titěrné ruční práce. Mezi IBISími organizátory se nadšeně hlásí k uctívačům velikána Járy Cimrmana a řídí se jeho zásadním životním heslem: „No, bylo to pěkný, ale že bych to musel vidět dvakrát…“

Eliška Frolová

Organizátorka

Odborné zájmy: Genetika a molekulární biologie, ekologie

Eliška je druhačkou oboru Lékařské genetiky a molekulární diagnostiky v Brně, původem je však z Hradce Králové. Kromě biologie či chemie ji vždy také bavila literatura a čtení, turistika, pokud se nešlape příliš do kopce, a zpěv, nejlépe francouzských písní či písní s „velmi hlubokým“ textem. Ráda peče a jí a je hrdým majitelem moka konvičky, takže její další zálibou je vaření kávy přátelům a její následná konzumace. Na střední hojně navštěvovala přírodovědné akce a soustředění a organizovat IBIS je pro ni skvělá možnost seberealizace.

Jindřich Matuška

Organizátor

Odborné zájmy: Matematika, programování

Jindra je studentem informatiky na FI MUNI. Na gymnáziu se věnoval především matematice, chemii a fyzice a i nadále se snaží mít od každého něco. Stále však nenašel to Něco, co by ho chytlo a už nepustilo. Mimo školu se věnuje lidovému tanci a experimentům jak v kuchyni, tak v programování.