organizátoři

Zobrazit bývalé organizátory

Monika Kuncová

Hlavní organizátorka

Odborné zájmy: Ekotoxikologie, životní prostředí

Monča je studentkou nově akreditovaného studijního programu Životní prostředí a zdraví na PřF MUNI. Nejvíce ze všeho ji baví objevovat nové věci a překonávat překážky, nejen proto se rozhodla jít cestou průkopníka. Jelikož ji opravdu nebaví sedět doma na zadku, má spoustu zájmů, zejména se věnuje atletice, skautu, turistice, historickému šermu a občas se pokouší překonat svůj absolutní hudební hluch hrou na flétnu. Nejšťastnější je ve společnosti malých dětí, se kterými si může hrát a předávat jim svoje zkušenosti, většinou značně ztřeštěnou cestou. A až ji osobně poznáte, už nikdy nezapomenete, že má ráda vřelá objetí! :)

Jan Macek

Hlavní organizátor

Odborné zájmy: Medicína, Imunologie, Historie medicíny

Honza je studentem třetího ročníku na Lékařské fakultě MU a dlouholetý řešitel všech možných i nemožných přírodovědných seminářů, i proto se rozhodl stát se organizátorem IBISu. Pokud se zrovna neučí anatomii nebo nekoumá nad alternativním využitím mrkve v kuchyni, zajde si Honza rád zaběhat, či posedí nad dobrou knihou s hrnkem kávy. Jeho životním i profesním vzorem je největší český myslitel Jára Cimrman a jeho heslo „táhni a srůstej“.

Jan Mičan

Organizátor, Webmaster

Odborné zájmy: medicína, bio/chemoinformatika

Honza je studentem pátého ročníku Všeobecného lékařství na Masarykově univerzitě. Jeho dlouholetý zájem o programování, biologii a chemii ho přivedly nejen k vytvoření a správě webu IBISu, ale také k výzkumné činnosti v teoretickém týmu Loschmidtových laboratoří. Zabývá se především možnostmi využití výpočetní techniky k vývoji nových léků proti mozkové mrtvici, předpovídání struktury a funkce enzymů nebo vytvářením enzymů zcela nových, s unikátními vlastnostmi. Je nadšeným uživatelem a propagátorem autostopu, v současnosti nejrychlejší, nejpohodlnější, nejekologičtější a nejlevnější možnosti dopravy na lidské vzájemnosti. Mimo autostopu po republice i v Evropě ho potkáte v kině Scala na uměleckém filmu, na koncertě Muchy a jiných umělců, či v ulicích brněnského nočního i denního života. Na kytaru vám zahraje na víkendovce a při urbexu ho asi nepotkáte, pokud na něj spolu přímo...více

Daniel Pluskal

Organizátor, garant experimentálních úloh

Odborné zájmy: Biotechnologie, biochemie, syntetická biologie, proteinové/metabolické inženýrství

Daniel je studentem a laboratorním technikem na Masarykově univerzitě, kde po vystudování magisterského oboru Biochemie nyní studuje doktorský obor Matematická biologie, bioinformatika a modelování garantovaný centrem RECETOX. Již tři roky před nástupem na MU současně se svými gymnaziálními studii působil v Loschmidtových laboratořích proteinového inženýrství MU, kde se dodnes zabývá syntetickou biologií, výzkumem strukturně-funkčních vztahů bioluminiscenčních enzymů a fluorescenčních proteinů a problematikou velkoměřítkové produkce proteinů v bioreaktorech. Je bývalým členem PPNS JMK, držitelem ceny Učené společnosti České republiky, ceny Děkana PřF MU, uznání hejtmana JmK, spoluautorem mezinárodního patentu a vícero publikací v renomovaných periodicích nakladatelství Nature a ACS. Rád se podílí na organizaci soutěží a akcí popularizujících vědu mezi mládeží. Ve svém volném ča...více

Vít Procházka

Organizátor

Odborné zájmy: mikrobiologie, molekulární biologie, technická chemie

Vítek je bakalářský student mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a technické chemie na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. V minulosti se podílel na výzkumu stafylokokových bakteriofágů. Hraje na příčnou flétnu, se kterou působí v Divadle hudby a poezie Agadir. Ze všeho nejvíc miluje svoji tlustici a péčí o ni tráví prakticky všechen svůj volný čas.

František Váňa

Organizátor

Odborné zájmy: Medicína, Imunologie, Evoluční biologie, Buněčná biologie, Neurologie

Franta je nadšeným studentem třetího ročníku medicíny na LF MUNI, ale ani ta nedokáže pokrýt všechny jeho zájmy. Rád přednáší, experimentuje a potkává zaujaté a zajímavé lidi. V rámci rozšířeného programu lékařství se věnuje výzkumu buněčných smrtí a podílí se popularizaci spoluorganizací přednáškového cyklu Modulo. Krom vědy též dělá vedoucího ve skautu, sportuje a zajímá se o umění. Baví ho kreslit, hrát na kytaru a věří, že věda a umění by se neměli rozlišovat, ale spíše navzájem rozvíjet a obohacovat. Tento princip se snaží aplikovat i ve svých úlohách, které pro vás rád píše.

Jaroslav Rohel

Organizátor

Odborné zájmy: Botanika

Jarda studuje magisterský studijní program Botanika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Předtím na téže univerzitě vystudoval předcházející bakalářský program Ekologická a evoluční biologie. Je velkým nadšencem snad do všech přírodních věd, srdcem je však botanik. Většinu volného času proto věnuje pozorování, objevování a lovu rostlin, jejichž následným určováním a lisováním tráví kouzelné večery. Baví jej také včelaření a ani matematika mu není cizí. Velmi rád čte a miluje vůni starších knih (nebo herbářových sbírek :-)).

Hanka Slámová

Organizátorka

Odborné zájmy: Životní prostředí, toxikologie, chronobiologie

Hanka je dalším organizátorem, který se nikdy nerozhodl, jestli jej více baví biologie nebo chemie. A tak nakonec obojí spojila studiem oboru Životní prostředí a zdraví na PřF. Má miliardu různých zálib (že by na ně ale měla čas... to už je jiná): věnuje se improvizačnímu divadlu, miluje tanec a hudbu, cestování, horskou turistiku, fotografování kytiček, vektorové kreslení, zajímá se o psychologii ... a také se nachází i v organizačním týmu chemického semináře ViBuCh. Ale i v největším pracovním vytížení si vždy najde čas na poklidné posezení s přáteli nad šálkem kávy.

Eliška Pirnosová

Organizátorka

Odborné zájmy: Biologie, matematika, fyzika, bioinformatika

Eliška se rozhodla studovat Matematickou biologii a biomedicínu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Kromě záliby v biologických soutěžích a seminářích se po celou dobu středoškolského studia věnovala i chemii, fyzice a matematice, o které vás ve svých úlohách neplánuje ochudit. Mezi její neodborné zájmy patří zejména četba, pletení a další titěrné ruční práce. Mezi IBISími organizátory se nadšeně hlásí k uctívačům velikána Járy Cimrmana a řídí se jeho zásadním životním heslem: „No, bylo to pěkný, ale že bych to musel vidět dvakrát…“

Eliška Frolová

Organizátorka

Odborné zájmy: Genetika a molekulární biologie, ekologie

Eliška je třeťačkou oboru Lékařské genetiky a molekulární diagnostiky v Brně, původem je však z Hradce Králové. Kromě biologie či chemie ji vždy také bavila literatura a čtení, turistika, pokud se nešlape příliš do kopce, a zpěv, nejlépe francouzských písní či písní s „velmi hlubokým“ textem. Ráda peče a jí a je hrdým majitelem moka konvičky, takže její další zálibou je vaření kávy přátelům a její následná konzumace. Na střední hojně navštěvovala přírodovědné akce a organizovat IBIS je pro ni skvělá možnost seberealizace.

Jindřich Matuška

Organizátor

Odborné zájmy: Matematika, programování

Jindra je studentem informatiky na FI MUNI. Na gymnáziu se věnoval především matematice, chemii a fyzice a i nadále se snaží mít od každého něco. Stále však nenašel to Něco, co by ho chytlo a už nepustilo. Mimo školu se věnuje lidovému tanci a experimentům jak v kuchyni, tak v programování.

Magdalena Dohnalová

Organizátorka

Odborné zájmy: Medicína, buněčná biologie, genetika a molekulární biologie

Majda by se dala označit pojmem renesanční člověk. Nejdříve studovala na bilingvním španělském gymnáziu, poté přestoupila na gymnázium umělecké, kde se věnovala divadlu a hudbě, ale nakonec jí (i díky vlivu řešitelství IBISu) učarovalo umění trochu jiné - medicínské. Proto skončila u studia všeobecného lékařství na MUNI. Když se zrovna neučí, můžete ji zastihnout při zpěvu, hře na kytaru, klavír či ukulele. Také ráda vymýšlí zvídavé otázky, tvoří memes nebo organizuje spontánní rychloakce.

Vojtěch Klapetek

Organizátor

Odborné zájmy: Biochemie, molekulární biologie, informatika, přírodní vědy

Vojta patří mezi lidi, které baví přibližně vše, s čím se setkají. Studuje biochemii na Masarykově univerzitě, což mu ovšem nebrání ve snaze přivzdělat se třeba i v informatice, pročež ho můžete nalézt krom IBISu také v organizačním týmu KSI. Ve volném čase se věnuje mimo jiné četbě odborné i neodborné, hrám stolním, počítačovým, šifrovacím i na hudební nástroje, cestování časem a prostorem, zkoumání hranic jazyka a významu nebo snaze působit naprosto seriózně. Cimrmana v životě nepotkal, ale jmelí ano, čímž se však zhruba dostává na hranice svých praktických biologických znalostí. Umí na prstech počítat do desíti a ve Scrabble je za něj přinejmenším šest bodů.

Anička Jambrichová

Organizátorka

Odborné zájmy: Medicína, chirurgie, anatomie, neurovedy

Anička študuje medicínu na LF v Brne. Zaujímajú ju neurovedy a chirurgia, preto momentálne pracuje na Anatomickom Ústave a skúma účinky chemokínov v anterior cingulate cortex. Posledné dve letá strávila v Španielsku učením angličtiny (a surfovaním). Vo svojom voľnom čase športuje…lezenie bouldrov, fitness centrum, či beh.

Martin Richter

Organizátor

Odborné zájmy: Matematika, biologie, informatika

Martin studuje Matematickou biologii. Vždycky se více přikláněl k zájmu o matematiku a informatiku, před vysokou školou se nicméně rozhodl nejít cestou čisté matematiky, ale najít obor, ve kterém se matematika a informatika kombinuje s jinou přírodní vědou. Mezi jeho neodborné zájmy patří hlavně hudba - hra na saxofon a na klavír - a to hned v několika kapelách. O víkendech ho také můžete spatřit na šifrovacích hrách.

Martin Švejnoha

Organizátor

Odborné zájmy: Zoologie

Martin studuje Ekologickou a evoluční biologii na Přírodovědecké fakultě MU. Odjakživa ho zajímala zelená biologie, zejména pak kdejaká bezobratlá žoužel. Fascinují ho noční motýli a jejich skrytá rozmanitost, ale také se rád dívá na ekosystémy jako celky a zkoumá jak fungují. Pokud zrovna nepřespává v suťovém lese, potkáte ho u stolu s deskovkami nebo na šifrovačce.

Dorota Víchová

Organizátorka

Odborné zájmy: Ekologie, Zoologie, Ochranářská genetika, Biologie mořských savců

Dorka je studentka třetího ročníku Ekologické a evoluční biologie. Studium si vybrala, protože se při něm dá spojit její touha po outdoorových dobrodružstvích a zájem o biologii dohromady. A tak díky tomu může trávit zimu v zasněžených lesích a u toho dělat vědu. Mezi další její zájmy patří zpěv ve sboru, lezení, psaní, dálkové treky a předávání jí doposud nabytých vědomostí dalším zvědavým bytostem.